JUG Training Jolanta Uran Gędłek

Home / Bez kategorii / JUG Training Jolanta Uran Gędłek
JUG Training Jolanta Uran Gędłek
5 (100%) 5 votes

Na Panią Jolantę trafiłam podczas krótkiego warsztatu z motywowania, prowadzonego w Małopolsce w ramach jednego z promocyjnym czy dofinansowanych wydarzeń o niekomercyjnym charakterze. Warsztaty były krótkie tak więc i recenzja taka będzie.

PLUSYszkolenia-opinie-firmy

Pani Jolanta wpisuje się w stereotypowy wizerunek typowego psychologa dojrzałego pokolenia. Jest rozmowna, empatyczna, ciepła i życzliwa. Lubi small talk, potrafi słuchać ludzi, ma bogaty bagaż rodzinnych i interpersonalnych doświadczeń – widać to w niej. Niewątpliwie byłaby idealną przyjaciółką – taką od serca – dla wielu osób w jej wieku i o podobnej relacyjnej, wrażliwej mentalności. Potrafi bowiem okazać zrozumienie, współczucie i wyrozumiałość.

MINUSY

Niestety, i piszę to z żalem bo Pani Jolanta jest szczerą i sympatyczną osobą, minusy jej warsztatu trenerskiego jak dla mnie przeważają. Będzie ich kilka

1. w moim subiektywnym odczuciu zbyt monotonne, autorefleksyjne, powolne i przez to nieco nudne zajęcia. Zapewne dobre w terapii interpersonalnej, ale nie w treningu biznesowym czy menedżerskim
  2. nie odczułam w Pani Jolancie osobistej charyzmy czy autorytetu menedżerskiego – zakładam więc, że grupy silniejsze osobowościowo, czy trudniejsi uczestnicy mogą mieć problem z zaakceptowaniem w p. Jolancie fachowca, eksperta albo lidera.
  3. Miałam wrażenie trudności w skrytykowaniu grupy, przekazaniu krytycznego feedbacku czy odważnej, kwestionującej schematy tezy. Odebrałam to jako nadmierną ugodowość trenera i poddanie się opinii grupy.
  4. W szkoleniu było obecne widzenie w organizacji biznesowej człowieka-pracownika, ale nie usłyszałam nic o spojrzeniu na motywację z perspektywy pieniądza, potrzeb pracodawcy czy sytuacji rynku pracy. Nadmierne moim zdaniem humanistyczne podejście – typowe znów dla psychologicznego, a nie biznesowego nurtu trenerów
  5. zbyt dużo usłyszałam akcentów akademickich, a za mało praktycznych przykładów

Oczywiście w takiej sytuacji pada pytanie: kto jako alternatywa? Jeśli rozważają Państwo Jolantę Uran Gędłek lub JUG Training jako dostawcę szkoleń, to zapewne istotnym kryterium wyboru jest budżet – szukają Państwo firmy z niższej półki cenowej. Polecam wówczas przekierować swoją uwagę w stronę  Sylwestra Pietrzyka, Łukasza Machcińskiego, czy Karoliny Kowalczyk. Ewentualnie – zwiększyć nieco budżet i skorzystać ze znakomitej Iwony Golonko.