Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Opinie o firmach szkoleniowych w kontekście szkolenia menedżerów
admin
Administrator
Posty: 53
Rejestracja: 08 sty 2015, 9:47

Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: admin » 22 lis 2020, 11:24

Tutaj dyskutujemy o szkoleniach zdalnych online.
Gdy zostawiacie opinie na temat trenerów albo firm szkoleniowych, zaznaczajcie proszę, o jakiej formie nauki zdalnej mowa:

1. e-learning czyli samodzielna nauka indywidualna przed komputerem, korzystanie z lekcji we własnym tempie i bez udziału trenera
2. webinary - czyli wykłady realizowane online w czasie rzeczywistym, ale dla dużych grup i bez większej interakcji z uczestnikiem
3. warsztaty - czyli zajęcia w czasie rzeczywistym, w małych grupach, na żywo z trenerem, interaktywnie i ćwiczeniowo, z interakcjami uczestników: gry, scenki, case'y, dyskusje, burze mózgów.

Zaznaczajcie też, jakiej tematyki dotyczyło szkolenie.

Pozdrawiam,
Monika

admin
Administrator
Posty: 53
Rejestracja: 08 sty 2015, 9:47

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: admin » 22 lis 2020, 11:29

Pozwolę sobie jako pierwsza udzielić rekomendacji dla trzech firm:

1. Certes - sensowne, interatywne i profesjonalnie poprowadzone warsztaty pnline związane z psychologią czasu pandemii: stres, wypalenie, izolacja, work life balance w czasach home-office. Wydaje się że Certes ma mocną ekię psychologów na pokładzie

2. Training Projects - zdecydowanie najlepsze warsztaty menedżerskie online i gry symulacyjne online, jakie widziałam. W zasadzie poziom jakości, interaktywności i zaangażowania grupy nie odbiega od tego co robią na sali szkoleniowej. Komplet tematów związanych z zarządzaniem i umiejętnościami miękkimi + gry biznesowe, strategiczne.

3. Rafał Żak - przemówienia inspiracyjne i motywacyjne online. Ciekawe, zabawne, zwięzłe i przez to dopasowane do sytuacji online. Do tego dobra jakość techniczna video.

A jak to wygląda u Was?
Monika

Kajka
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2017, 19:30

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: Kajka » 22 lis 2020, 14:42

Korzystaliśmy z Goodman i z Training Projects. W obu przypadkach były to bardzo udane warsztaty. Duże doświadczenie biznesowe i metodyczne trenerów i dobre rozumienie specyfiki online.

Wcześniej mielismy firmę - nie powiem jaką - gdzie trener sam w sobie był bardzo dobry, doświadczony i komunikatywny, ale kompletnie nie potrafił pracować z aplikacjami do nauki zdalnej. To byl monolog na Skype a jedyna forma interakcji to albo rozmowa z trenerem (w dużej grupie to niestety zoancza że jeden mówi a reszta słucha) albo czat. Żadnych gier, studiów przypadku, zadnych zadań w mniejszych podgrupach, żadnych narzędzi na współdzielonym dysku gdzie wiele osób może razem wspłnie coś rozwiązywać (typu arkusze, karty Kanban, flipchart zdalny...)

W Goodman i w Training Projects - pełna profeska pod tym kątem.

Tatiana
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2015, 16:31

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: Tatiana » 24 lis 2020, 19:13

Byłam na szkoleniu Franclin Covey i z House of Skills. Oba może nie wybitne - ale całkiem konkretne, angażujace i praktyczne. Nasi pracownicy byli na warsztatach u Beaty Jakubowskiej (nie pamiętam firmy) i też bardzo dobrze wspominali.

KarolinaPPP
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2016, 8:41

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: KarolinaPPP » 25 lis 2020, 17:35

korzystamy z platformy Talent od Doora i jeśli myslisz o bardziej calościowym zbudwanie biblioteki e-learningowych szkoleń dla całej załogi - to taka inwestycja ma sens, ale zajmuje czas na nauczenie się obslugi i stworzenie treści. Jesli masz mniejszą ale anglojęzyczną zalogę - polecam szkolenia które można za niewielki abonament kupic na LinkedIn.

Hanka
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:38

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: Hanka » 27 lis 2020, 12:04

Też się długo mierzylismy z kilkoma dostawcami w każdej kategorii szkoleń, więc każdemu z naszych stałych dostawców dalismy dwie szanse na sprawdzenie się w zdalnej formule. A potem wybralismy po jednym najlepszym i wyszlo że:

1. Szkolenia warsztatowe (tematyka biznesowa i miękka) - zdecydowanie Training Projects. Najlepiej "czują" online. Może to zasługa faktu, że od lat działają też w e-businessie (np. zakładali Pracuj.pl) a może nie - nie wiem. Fakt jest faktem: u nich nie czujesz że to nie jest szkolenie face-to-face (oczywiście jeśli sam masz laptopa z kamerką i w miarę stabilne łącze internetowe - bez tego to żaden online nie będzie udany). Co ciekawe, oni tez doradzają jak doposażyć pracowników w miarę niedrogo ale skutecznie.

2. Otwarte tematy - w House of Skills. U nas zajęli "drugie miejsce" w rankingu firm szkoleniowych online, ale zwycięzca rankingu - patrz wyżej - nie robi otwartych, a my czasem mamy tylko jednego uczestnika, albo chęć posłuchania co w trawie piszczy w innych firmach.

3. e-learning - po testowaniu "dużych graczy" w końcu uznaliśmy że e-learningowo to jednak załatwić można tylko proste techniczne tematy: Excel, ksiegowanie, albo jak pisac korespondencję firmową. I dlatego poszlismy po prostu na platformę Udemy. Tanio, mnóstwo programów, w takich teatach to nie musi być super jakość byle było praktycznie... Tyle że tam te lepsze szkolenia są jednak po angielsku.

Powodzenia ;-)

Tymek
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:26

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: Tymek » 29 lis 2020, 9:29

Jesli szukasz sprzedażówki - to Darek Milczarek z Sandler Training jest stanowczo godny polecenia. Ma bardzo gwiazdorski, nieco aktorski i charyzmatyczny styl - ale handlowcy to zwykle mocne pistolety, trudne charaktery i taka silna osobowość dobrze nad nimi panuje. Zresztą na LinkedIn znajdziesz sporo jego próbek wykladów w wersji online.

Maja35
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2016, 15:26

Re: Najlepsze szkolenia online - opinie, trenerzy, rekomendacje

Postautor: Maja35 » 29 lis 2020, 12:29

Osobiście mogę polecić ODiTK i Training Projects. Bardzo porównywalne firmy - i obie na wysokim poziomie. to znaczy:
- szkolenia na Zoomie (najbardziej intuina platforma), choć TP oferowalo nam też MS Teams i Webex do wyboru
- dużo interaktywnych narzędzi w chmurze - w cenie, bez dopłat za abonament
- trenerzy szkolą bardzo praktycznie: podgrupy, case'y, scenki, gry...
- trenerzy doświadczeni i dojrzali (w większość w przedziale wiekowym 40-55 lat, z dużym stażem menedzerskim w korpo)
- no i generalnie fajna miła obsługa
W sumie to ktorakolwiek z tych firm wybierzecie, będziecie zadowoleni.
Maja


Wróć do „Szkolenia dla Menedżerów, Zarządzanie, Przywództwo”
  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron