Ranking – najlepsi mówcy biznesowi

Stworzenie rankingu najlepszych mówców inspiracyjnych, czy motywacyjnych, od dawna chodziło mi po głowie. W końcu się udało. Bazując na kryteriach - komunikatywności, autorytecie, biznesowej użyteczności czy po prostu show - powstał ranking najlepszych mówców. (więcej…)
Read More

JUG Training Jolanta Uran Gędłek

Na Panią Jolantę trafiłam podczas krótkiego warsztatu z motywowania, prowadzonego w Małopolsce w ramach jednego z promocyjnym czy dofinansowanych wydarzeń o niekomercyjnym charakterze. Warsztaty były krótkie tak więc i recenzja taka będzie. PLUSY Pani Jolanta wpisuje się w stereotypowy wizerunek typowego psychologa dojrzałego pokolenia. Jest rozmowna, empatyczna, ciepła i życzliwa. Lubi small talk, potrafi słuchać ludzi, ma bogaty bagaż rodzinnych i interpersonalnych doświadczeń - widać to w niej. Niewątpliwie byłaby idealną przyjaciółką - taką od serca - dla wielu osób w jej wieku i o podobnej relacyjnej, wrażliwej mentalności. Potrafi bowiem okazać zrozumienie, współczucie i wyrozumiałość. MINUSY Niestety, i piszę to z żalem bo Pani Jolanta jest szczerą i sympatyczną osobą, minusy jej warsztatu trenerskiego jak dla mnie przeważają. Będzie ich kilka w moim subiektywnym odczuciu zbyt monotonne, autorefleksyjne, powolne…
Read More

Jak wybrać dobrą firmę szkoleniową?

Przez lata kupowania szkoleń biznesowych dla swoich pracowników, a potem moich klientów, wypracowałam sobie kilka „papierków lakmusowych” – symptomów, które już na początku podpowiadają mi, że mogę od danego trenera kupić dobre szkolenie: (więcej…)
Read More

Ranking 22 najlepszych trenerów biznesu

Często pytacie, którzy trenerzy są moim zdaniem – jako brokera – najlepsi. Obserwując pracę grubo ponad setki trenerów z ok 50 wiodących firm szkoleniowych, stworzyłam więc subiektywny ranking. (więcej…)
Read More

Andrzej Batko

Andrzej Batko to jeden z kilkuset dobrych trenerów oferujących szkolenia dla szefów i specjalistów przeróżnych sektorów gospodarki. Współpracuje on z różnymi firmami jako szkoleniowiec. (więcej…)
Read More

Prof. Zbigniew Nęcki

Prof. Zbigniew Nęcki to jeden z kilkuset trenerów prowadzących warsztaty dla firm i pracowników przeróżnych branż. Współpracuje z najlepszymi firmami. (więcej…)
Read More

Szymon Kudła

Szymon Kudła to jeden z ciekawszych polskich mówców.  Jest szefem wyróżnionej w rankingu firmy CS JET. (więcej…)
Read More

Profess

Profess to jedna z funkcjonujących w naszym kraju firm organizujących warsztaty dla szefów i specjalistów przeróżnych branż. Niestety nie znalazła się ona w pierwszej piątce w zestawieniu najlepszych  firm szkoleniowych. Widoczna tu tabela zawiera pięć najczęściej wyróżnianych firm – w ocenie 832 szefów ds. szkoleń polskich przedsiębiorstw. Ranking powstał w wyniku badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Brainstorm

Brainstorm to jedna z licznie obecnych na rynku spółek oferujących kursy dla firm i handlowców przeróżnych sektorów gospodarki. Jednakże nie znalazła się ona na jednym z pierwszych pięciu miejsc na liście najlepszych  firm szkoleniowych. (więcej…)
Read More

Akademia Przygoda

Akademia Przygoda to jedna z funkcjonujących w naszym kraju spółek prowadzących warsztaty dla firm i pracowników wszelakich sektorów gospodarki. Jednakże nie jest obecna na jednym z pierwszych pięciu miejsc w zestawieniu najlepszych polskich firm szkoleniowych. Niniejsza tabela zawiera pięć najlepszych dostawców szkoleń – w opinii 832 menedżerów personalnych polskich firm. Ranking opracowano w wyniku badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

GFKM

GFKM to jedna z licznie obecnych na rynku firm prowadzących szkolenia dla menedżerów przedsiębiorstw i sprzedawców przeróżnych branż. Jednak nie ma jej w pierwszej piątce w rankingu najlepszych polskich firm szkoleniowych. Widoczna tu tabela zawiera 5 najlepszych firm – w opinii 832 specjalistów ds. szkoleń polskich przedsiębiorstw. Ranking powstał w wyniku badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Avenhansen

Avenhansen to jedna z kilkuset spółek organizujących warsztaty dla firm i specjalistów różnych sektorów gospodarki. Jednakże nie uplasowała się ona wśród pierwszych pięciu zwycięzców w zestawieniu najlepszych w Polsce firm szkoleniowych. Poniższa tabela prezentuje 5 najczęściej wyróżnianych firm – w ankietach 832 szefów ds. szkoleń polskich przedsiębiorstw. Ranking przygotowano w oparciu o badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Berndson

Berndson to jedna z polskich firm prowadzących szkolenia dla biznesu i sprzedawców wszelakich branż. Jednak nie jest obecna wśród pierwszych pięciu zwycięzców na liście najlepszych w Polsce firm szkoleniowych. Niniejsza tabela zawiera pięć najlepszych dostawców szkoleń – w kwestionariuszach 832 szefów HR polskich firm. Ranking przygotowano w wyniku badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Mindlab

Mindlab to jedna z licznie obecnych na rynku firm oferujących kursy dla menedżerów przedsiębiorstw i specjalistów różnych branż. Jednakże nie jest obecna wśród pierwszych pięciu zwycięzców w zestawieniu najlepszych  firm szkoleniowych. Poniższa tabela prezentuje pięć najwyżej ocenionych firm – w wypowiedziach 832 specjalistów HR polskich firm. Ranking powstał w oparciu o badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Integra Consulting

Integra Consulting to jedna z kilkuset firm prowadzących warsztaty dla firm i handlowców przeróżnych branż. Jednakże nie jest obecna na jednym z pierwszych pięciu miejsc na liście najlepszych  firm szkoleniowych. Widoczna tu tabela prezentuje pięć najwyżej ocenionych dostawców szkoleń – w wypowiedziach 832 menedżerów personalnych polskich firm. Ranking opracowano na podstawie badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Certes

Certes to jedna z kilkuset firm prowadzących warsztaty dla szefów i pracowników wszelakich sektorów gospodarki. Jednakże nie jest obecna na jednym z pierwszych pięciu miejsc w rankingu najlepszych  firm szkoleniowych. Niniejsza tabela prezentuje 5 najlepszych firm – w wypowiedziach 832 menedżerów personalnych polskich firm. Ranking opracowano na podstawie badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Schenk Institute

Schenk Institute to jedna z licznie obecnych na rynku jednostek prowadzących warsztaty dla szefów i pracowników przeróżnych sektorów gospodarki. Niestety nie uplasowała się ona wśród pierwszych pięciu zwycięzców w rankingu najlepszych w Polsce firm szkoleniowych. Niniejsza tabela przedstawia 5 najwyżej ocenionych firm – w wypowiedziach 832 menedżerów HR polskich firm. Ranking powstał na podstawie badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Progress Project

Progress Project to jedna z polskich agencji oferujących szkolenia dla firm i pracowników wszelakich sektorów gospodarki. Niestety nie uplasowała się ona wśród pierwszych pięciu zwycięzców w zestawieniu najlepszych polskich firm szkoleniowych. Niniejsza tabela przedstawia 5 najlepszych firm – w ocenie 832 specjalistów HR polskich przedsiębiorstw. Ranking opracowano na podstawie badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Homo Creatore

Homo Creatore to jedna z funkcjonujących w naszym kraju firm organizujących kursy dla menedżerów przedsiębiorstw i pracowników różnych branż. Jednakże nie znalazła się ona wśród pierwszych pięciu zwycięzców w zestawieniu najlepszych w Polsce firm szkoleniowych. Niniejsza tabela zawiera 5 najlepszych firm – w wypowiedziach 832 szefów ds. szkoleń polskich firm. Ranking przygotowano w wyniku badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

IBD Business School

IBD Business School to jedna z polskich spółek organizujących kursy dla biznesu i pracowników wszelakich branż. Znalazła się ona wśród pierwszych pięciu firm w rankingu najlepszych w Polsce firm szkoleniowych. (więcej…)
Read More

Instytut Rozwoju Biznesu

Instytut Rozwoju Biznesu to jedna z najlepszych polskich firm szkoleniowych. Widoczna tu tabela zawiera 5 najwyżej ocenionych dostawców szkoleń – w kwestionariuszach 832 menedżerów HR polskich przedsiębiorstw. Ranking powstał w oparciu o badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

Training Partners

Training Partners to istniejąca od kilkunastu lat firma szkoleniowa z Gliwic. Jednak nie znalazła się ona na jednym z pierwszych pięciu miejsc w rankingu najlepszych polskich firm szkoleniowych. (więcej…)
Read More

ODiTK Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego

ODiTK Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego to najlepsza polska firma szkoleniowa. Niniejsza tabela prezentuje 5 najczęściej wyróżnianych dostawców szkoleń – w kwestionariuszach 832 specjalistów HR polskich przedsiębiorstw. Ranking powstał na podstawie badania Klubu Menedżerów HR. (więcej…)
Read More

House of Skills

House of Skills to jedna z największych w Polsce agencji realizujących szkolenia dla szefów i pracowników przeróżnych branż. To trzecia najlepsza polska firma szkoleniowa. (więcej…)
Read More

Ranking najlepszych firm szkoleniowych

Oto ranking 5 najlepszych polskich firm szkoleniowych na podstawie ankiety Klubu Menedżerów HR przeprowadzonej wśród 832 polskich menedżerów i specjalistów ds. szkoleń - osób zamawiających szkolenia w największych polskich firmach. (więcej…)
Read More

O mnie i o tym blogu

Nazywam się Monika Kowalska. Przez wiele lat byłam HR Business Partnerem, potem trenerem wewnętrznym i wreszcie szefem działów szkoleń w firmach FMCG i produkcyjnych z sektora automotive. Obecnie działam jako niezależny doradca wspierający firmy w procesach związanych z badaniem potrzeb szkoleniowych, tworzeniem strategii rozwoju pracowników, ocenie szkoleń i doborze firm szkoleniowych. Jestem także brokerem kilkudziesięciu firm szkoleniowych, oferujących treningi biznesowe, językowe, specjalistyczne, BHP i inne. Jako broker nie pobieram jednak typowej prowizji od sprzedaży. Reprezentuje bowiem zawsze klienta (a nie firmę szkoleniową) i pobieram opłatę od rabatu, jaki uzyskałam na rzecz klienta. Ponadto, jako konsultant otrzymuję honoraria doradcze. Nie jestem więc związana interesami z żadną z firm szkoleniowych i mogę obiektywnie, bez konfliktu interesu, doradzać klientom w doborze konkretnych trenerów i programów. Prywatnie jestem żoną Tomasza (informatyk w jednym z…
Read More