Szkolenia menedżerskie

Opinie o firmach szkoleniowych w kontekście szkolenia menedżerów
Piotr
Posty: 16
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:55

Szkolenia menedżerskie

Postautor: Piotr » 11 sty 2015, 20:05

Witam,

Ja osobiście mogę polecić na szkolenia menedżerskie trzy firmy, z którymi współpracowałem:
- Training Projects - polecam Adama Pasternaka i Rafała Szczepanika, znakomicie praktycy biznesu
- OSH Kontrakt - p. Zych jest świetny w kwestiach psychologii biznesu
- Kalkstein (nie pamiętam trenera) - świetne szkolenia z zarządzania sprzedażą, warsztatowe podejście, praktyczne narzędzia.

Jeśli ktoś szuka warsztatów menedżerskich z takim mocno praktycznym zacięciem, nieprzesadnie miękko psychologicznie tylko raczej jak "szef do szefa" - dzielenie się doświadczeniem, gotowe podpowiedzi, modele - to polecam pierwszą albo trzecią z tych firm.

A takie bardziej psychologiczne warsztaty, ludzkie podejście, bardziej humanistyczna wizja świata - to szkolenia pana Zycha.

Lucy HRowiec
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:46

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Lucy HRowiec » 25 sty 2015, 13:52

To ja zaproponuje pewne uporządkowanie i usystematyzowanie sposobu wyrażania opinii:

Firma: Kalkstein http://www.kalkstein.pl
Tematyka szkolenia: współpraca w grupie
Szkolenie oceniam z perspektywy: menedżera HR
Ogólna ocena szkolenia: znakomite – unikalne i z klasą
Silne strony: adekwatne ćwiczenia, trener świetnie dobrany do tematu, dobre dopasowanie się do naszych potrzeb.
Słabe strony: jedynie zbyt krótkie. Za mało narzędzi do wdrożenia od razu po warsztacie

Z powyższych - potwierdzam wysoką opinię o Training Projects http://www.szkolenia-menedzerskie.pl. Iwona Piga prowadziła dla nas szkolenie z zarządzania czasem, bardzo dobra trenerka. Pierwszy raz widziałam ten w sumie dość sztampowy program w formie na tyle nietypowej gry symulacyjnej (pierwszy dzień szkolenia), że drugiego dnia grupa naprawdę uczyła się w oparciu o własne doświadczenia, a nie teorię ze znanej wszystkim książko Covey'a. Minusem szkolenia był fakt, że materiały szkoleniowe są głównie w wersji elektronicznej - a ja jakoś staroświecko preferuję papier.

zofija
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, 13:35

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: zofija » 26 sty 2015, 13:38

Ja potwierdzam natomiast opinię o Kontraktosh - Zych jest faktycznie doświadczonym fachowcem a w dodatku miłym, ciepłym człowiekiem. I w dodatku nie ma (typowej dla doświadczonych szkoleniowców) nonszalanckiej pozy :) Ja byłam bardzo zadowolona.

Podroznik
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2015, 16:38

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Podroznik » 06 lut 2015, 16:41

Przyznam że mieliśmy ofertę od OSH Kontrakt, ale nasz zarząd uznał ją za prze-psychologizowaną. Za duzo humanistyki, za malo biznesu - szczególnie jak na tej wysokości ceny.

a trzymajac się propozycji Lucy:

Firma: Nowe Motywacje
Tematyka szkolenia: kierowanie projektami
Szkolenie oceniam z perspektywy: menedżera HR
Ogólna ocena szkolenia: świetne
Plusy: dużo elementów angażujących grupę, bardzo dobry prowadzący, dobre dopasowanie się do naszych potrzeb.
Słabe strony: niezbyt spodobał uczestnikom się obiekt – ale to nie wina trenera. Mamy też mały niedosyt podstaw teoretycznych dot. Prince II i PMI.

Tatiana
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2015, 16:31

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Tatiana » 06 lut 2015, 17:42

Firma: Exbis
Tematyka szkolenia: rozwiazywanie problemów w firmie
Szkolenie oceniam z perspektywy: przełożonego uczestników
Ogólna ocena szkolenia: przeciętne ale spełniło nasze oczekiwania
Silne strony: adekwatne ćwiczenia, dobra atmosfera, spokojne tempo pozwalające każdemu wyciagnąć ze szkolenia własne wnioski
Słabe strony: Za mało narzędzi do wdrożenia od razu po szkoleniu

Karolina_G
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2015, 9:28

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Karolina_G » 28 lut 2015, 9:31

Firma: Door Training
Tematyka szkolenia: kreatywność
Szkolenie oceniam z perspektywy: uczestnika
Ogólna ocena szkolenia: dobre i sensowne
Plusy: dużo elementów angażujących grupę - szczególnie ciekawe eksperymenty z programu "pułapki umysłu", bardzo dobry prowadzący, efektywnie wykorzystany czas szkolenia.
Słabe strony: nie dostrzegłam

admin
Administrator
Posty: 53
Rejestracja: 08 sty 2015, 9:47

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: admin » 01 mar 2015, 12:21

Puls HR opublikował dość ciekawy ranking firm szkoleniowych - ankietowano ponad 800 HRowców, więc spora próba. Wg. rankingu 3 najlepsze firmy oferujące szkolenia menedżerskie to:
1. CS JET
2. Training Projects
3. ODiTK
pełne wyniki badania: http://www.pulshr.pl/zarzadzanie/gdzie-szkolic-pracownikow-oto-ranking-najlepszych-firm-szkoleniowych-w-polsce,21765.html
sa też jeszcze inne rankingi:
https://www.salon24.pl/u/szkolenia/8458 ... oleniowych - najchetniej polecane przez nasze środowisko HRowe firmy szkoleniowe

i mój subiektywny ranking najlepszych trenerów biznesu:
zarzadzanie/ranking-najlepszych-trenerow-biznesu/
oraz tekst o moich patentach na odróżnienie dobrej firmy szkoleniowej od złej, zanim podpisze się z nią umowe:
zarzadzanie/jak-wybrac-dobra-firme-szkoleniowa/?preview_id=226&preview_nonce=bf2ff3cd25&preview=true

Anna_Kowalska
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2015, 6:42

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Anna_Kowalska » 05 kwie 2015, 6:46

Firma: OSH Kontrakt
Tematyka szkolenia: psychologia w zarządzaniu zespołem
Szkolenie oceniam z perspektywy: przełożonego szkolonych osób
Ogólna ocena szkolenia: znakomite – unikalne i z naprawdę rzadko spotykaną dziś klasą i kulturą prowadzącego
Silne strony: bardzo atrakcyjna forma ale nie przysłaniająca treści, bardzo dobry prowadzący,
Słabe strony: - ?

Z poprzednio recenzowanych firm: potwierdzam równie wysokie opinie o Training Projects i JET.

Katarzyna-ZW
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwie 2015, 17:59

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Katarzyna-ZW » 06 kwie 2015, 18:10

Firma: 4PM
Tematyka szkolenia: rola i zadania lidera projektu
Szkolenie oceniam z perspektywy: przełożonego szkolonych osób
Ogólna ocena szkolenia: na czwórkę plus
Plusy: dużo fajnych gier interaktywnych, nieznane nam wcześniej i przydatne informacje i wiedza.
Słabe strony: brak certyfikacji PMI

Tymek
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:26

Re: Szkolenia menedżerskie

Postautor: Tymek » 14 maja 2016, 20:32

Zleciliśmy zajęcia IBD Business School (Dawniej IRB).
Plusy: bardzo szerokie portfolio wykładowców, własne sale w Warszawie, dobre zagraniczne materiały szkoleniowe, gruntowna analiza potrzeb, doświadczenie organizacyjne
Minusy: nieco za dużo teoretyki i psychologii, trochę za mało praktycznych porad kogoś kto zjazdł zęby w biznesie
Niemniej gdy szukamy wiedzy a nie zmian zachowań - mogę śmiało polecić.


Wróć do „Szkolenia dla Menedżerów, Zarządzanie, Przywództwo”




  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron