szkolenia sprzedażowe

opinie o szkoleniach dla handlowców i przedstawicieli
looppsak
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2016, 13:29

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: looppsak » 29 lis 2016, 15:18

Zastanawiam się, czy te szkolenia różnią się, czy też każde jest podobne, jeśli chodzi o program czy sposób prowadzenia.

Cela
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2016, 6:34

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: Cela » 19 gru 2016, 6:43

Wiesz, szkolenia handlowe mają to do siebie, że w większości oparte są na scenkach handlowych. Ale jednak jeśli trener z jednej strony ma wiele nietypowych scenek, do tego jakieś gry jako przerywniki, a do tego jest praktykiem i opowiada niebanalne przykłady z czasów jak sam był sprzedawcą - to bardzo uatrakcyjnia przekaz.

My byliśmy na szkoleniu w Brainstorm - my to znaczy nie ja, ale nasi handlowcy. I wspominają firme dobrze: trener miał duże doświadczenie, słuchał uczestników, miał kilka nieznanych wcześniej narzędzi i potrafił patrzeć na sprzedaż także językiem psychologii relacji z klientem.

cezariusz
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2017, 5:54

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: cezariusz » 02 mar 2017, 6:15

Z mojej strony wspominam dobrze dwa warsztaty:

1. firma 4results - narzędziowe warsztaty związane z optymalizacją procesu sprzedaży, metodyka kroków w procesie handlowym i w wizycie u klienta, narzędziowaniem handlowca. takie Lean i Six sigma dla szefów sprzedaży.

2. firma Training Projects - warsztat umiejętności sprzedażowych - pisanie ofert, rozmowa handlowa, negocjacje, relacje z klientem.

W obu firmach widziałem to na czym naprawde nam zależy: próbe zrozumienia naszego klienta, naszego biznesu i naszego produktu. Dlatego nie lubię szkoleń na zagranicznych programach typu Sandler czy DOOR. Tam (przynajmniej tak ja to widziałem) trener bardziej skupiał się na przerobieniu swojego standardowego trenerskiego przewodnika (bo był z tego rozliczany) niż na na tym jaką sytuację zastał u klienta.

DawidZZZ
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2017, 6:52

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: DawidZZZ » 21 maja 2017, 6:57

Z mojej strony dobrze wspominam 3 szkolenia handlowe:

VIDI - to były moje pierwsze kroki ze sprzedażą i fajnie uporzadkowali mi wiedzę o procesie i lejku sprzedaży, pokazali podstawy, dali poczucie że jako żółtodziób dam radę
Grupa Kreatywna - jak sama nazwa wskazuje, dali mi bardziej świeże i niebanalne spojrzenie na siebie jako handlowca: mój typ negocjowania, moja osobowość a relacje z klientem
Avenhansen - tu było bardziej sztampowo ale też nieźle: typologia obsługi klienta, trudni klienci, relacje posprzedażowe.

Z tych trzech najlepiej wspominam to drugie szkolenie.
dziś oceniam to z pozycji wewnętrznego trenera sprzedaży, ale wtedy sam byłem handlowcem i uczestnikiem tych zajęć.

admin
Administrator
Posty: 53
Rejestracja: 08 sty 2015, 9:47

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: admin » 22 cze 2017, 15:42

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z moich rekomendacji, pozwoliłam sobie opublikować osobisty ranking najlepszych trenerów. "Sprzedawców" jest tam tylko dwóch - Witold Mockałło i Gerard Sigmundzik - niemniej zapraszam do poznanie całej listy 15 nazwisk zarzadzanie/ranking-najlepszych-trenerow-biznesu/

Jagódka
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2017, 13:47

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: Jagódka » 10 paź 2017, 11:51

Czy ktoś współpracował z Panem Andrzejem Gajdą? Nie znalazłam o nim żadnych opinii, a oferuje wsparcie kompetencji działów sprzedażowych.

Roberco
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2017, 13:51

Re: szkolenia sprzedażowe

Postautor: Roberco » 23 lis 2017, 14:04

Firma: Brainstorm
trener: Mariusz Mażewski
temat: psychologia
plusy: bardzo duza wiedza, wyważona osobowość, rzetelne przygotowanie
minusy: akademickość, nieco sztywna metodyka - trochę nudno i teoretycznie


Wróć do „Szkolenia Handlowe, Sprzedaż, Negocjacje, Obsługa Klienta”




  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron