Ranking trenerów i szkoleń online

Home / Bez kategorii / Ranking trenerów i szkoleń online
Ranking trenerów i szkoleń online
5 (100%) 1 vote

Gdzie kupować sensowne szkolenia w czasach pandemii? Oto mój subjektywny, za to empirycznie sprawdzony ranking dostawców.

Osobiście sprawdziłam dobrze ponad 100 dostawców szkoleń online.  Nie było to trudne – dziś wszyscy robią darmowe, zdalne pokazówki. Kilkanaście firm do wakacji przeszło przez moje prywatne selekcyjne sito – ich warunkowo rekomendowałam klientom. A kto uzyskał dobre oceny także od moich klientów?

Zdalne warsztaty menedżerskie – opinie

W tej kategorii wysoko uplasowały się trzy firmy

  • Certes – ma bardzo duże grono trenerów zajmujących się tematyką psychologii, rozwoju osobistego, wsparcia w wypaleniu zawodowym, work-life balance. Temat, który był kluczowy w pierwszej fazie pandemii gdy pracownicy, oderwani od biura i kolegów, musieli nauczyć się samodzielnie radzić sobie z trundymi emocjami. Certes dostarcza równą, powtarzalną jakość, może prowadzić kilka warsztatów równolegle i stosuje interaktywne techniki na profesjonalnym poziomie
  • Training Projects – najwyższa jakość w zakresie tematyki menedżerskiej i efektywności osobistej, a dodatkowo fajne edukacyjne (a nie tylko zabawowe) gry szkoleniowe. Jedyna firma, o której klienci mówią mi, że ich warsztat online jest tak samo interaktywny i angażujący jak zajęcia w sali.  Plus – szkolą po angielsku, a teraz grupy międzynarodowe to częsta sytuacja.
  • Kaizen HR – warsztaty wspierające działy HR. To bardziej coaching, doradztwo i facilitacja. Jak przejść na pracę zdalną, systemy motywacyjne home office, zdalny onboarding czy rekrutacja – jeśli jako HR szukacie wsparcia dla swojego własnego działu, to polecam. Właścicielka – p. Karina – jest bardzo dobra. Innych trenerów i innych specjalności tematycznych nie testowałam.

Zdalne szkolenia i kursy e-learning – moje referencje

Od razu powiem, dlaczego krótkie. Wielogodzinne szkolenia e-learning niespecjalnie sprawdziły się – trudno utrzymać uwagę uczestnika, gdy jedyna interakcja to „człowiek – komputer” (bez udziału trenera). Optymalnie, kurs e-learining powinien dotyczyć wąskiego, praktycznego problemu i trwać od 30 do 120 minut. Jeszcze lepiej jak zawiera nie ćwiczenie – ale narzędzie, które uczestnik w czasie kursu wypełnia, a potem pobiera na komputer i może je próbować wdrożyć w swoją pracę.

Kto się sprawdził?

  • Profes – jeśli szukasz nauki zarządzania w wersji „jednominutowej”. Adresowane do pracowników i menedżerów, którzy mogą np. tylko 15 minut dziennie poświęcić na samorozwój, a nie możesz ich odesłać na kurs trwający jedną czy dwie godziny. Wiadomo – nie tak głębokie ujęcie tematów jak u konkurencji, w minutę nie popracujesz też z narzędziem i wdrożeniem. Ale za to szybkość jest tu zaletą.
  • ICAN – krótkie, bardziej wykładowe formy dla menedżerów wyższego szczebla nie mówiących po angielsku (bo wtedy odsyłam do lekcji z USA czy Anglii, znacznie lepszych). Strategia, przywództwo – w formie wykładów od uznanych konsultantów. W czasie gdy ja kupowałam – była bardzo duża promocja cenowa, pakiet szkoleń wyszedł naprawdę tanio. Warto więc śledzić ich stronę.
  • Training Projects – jedno i dwugodzinne “pigułki narzędziowo szkoleniowe” związane z tematyką menedżerską i umiejętności osobiste. Jakość techniczna nagrania nieco niższa niż w ICAN, za to bardziej praktycznie, na ciekawych (często zabawnych) przykładach. I co najważniejsze – w pakiecie z narzędziem (lub kilkoma narzędziami), które uczestnik dostaje w ramach kursu. Jeden kurs to jeden temat (np. delegowanie, podejmowanie decyzji) i od 1 do 3 narzędzi z tej dziedziny.
  • Lean Action Plan – kursy dla produkcji. Od utrzymania ruchu, przez optymalizację procesów, po pracę brygadzisty czy mistrza. Praktycznie, konkretnie, z dużym rozumieniem specyfiki produkcji. Jednotematyczne, wąskie i przez to precyzyjnie adresowane „zastrzyki” wiedzy z praktycznymi narzędziami.

Webinary i przemówienia online – mój ranking mówców

Czyli zdalne wykłady. Tutaj pozytywne doświadczenia (czyli zadowolenie przynajmniej od dwóch klientów) usłyszałam o:

  1. Szymon Kudła – przywództwo, psychologia, wystąpienia motywacyjne, HR, power speeche
  2. Rafał Szczepanik – przywództwo, zarządzanie, strategia, innowacyjność, wystąpienia inspiracyjne oparte o doświadczenia z wypraw polarnych
  3. Rafał Żak – wystąpienia motywacyjne, psychologia, power speeche