Jacek Santorski

Home / Bez kategorii / Jacek Santorski
Jacek Santorski
5 (100%) 7 votes

szkolenia-opinie-firmyJacka Santorskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z ciekawszych polskich mówców i trenerów w zakresie psychologii biznesu. Values, którym kieruje prof. Santorski, nie znalazło się na podium rankingu najlepszych firm szkoleniowych (patrz tabela) – ale mimo to sam profesor jest interesującym mówcą.

Poniższa tabela przedstawia 5 najczęściej wyróżnianych dostawców szkoleń – w kwestionariuszach 832 szefów ds. szkoleń polskich firm. Ranking powstał w oparciu o badania Klubu Menedżerów HR.

Ranking 5 najlepszych firm W tych kategoriach wyróżniono firmę
Szkolenia menedżerskie Szkolenia handlowe Szkolenia miękkie Wyjazdy integracyjne Gry symulacyjne Szkolenia twarde specjalistyczne
1 Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego x x x x
2. Training Projects x x x x x
3. House of Skills x x x
4. CH JET x x
5. Instytut Rozwoju Biznesu x

ODiTK badane osoby doceniły za: szerokie portfolio szkoleniowe, wsparcie w projektach EFS, doradztwo biznesowe, wdrożenia poszkoleniowe , wysokiej jakości kursy otwarte, oraz webinary i elastyczną obsługę klienta. Zauważono również jadną z najdłuższych historii i stażów działania na rynku i znaną markę.

Training Projects klienci wyróżnili za: inspirujących i wyróżniających się trenerów z dużym doświadczeniem menedżerskim oraz w działach sprzedaży, odbiegające od standardu metody warsztatowe (głównie autorskie gry biznesowe i symulacje strategiczne), wolę dostosowania się do oczekiwań klientów oraz eventy team building łączące zabawę z nauka.

House of Skills ankietowani doceniali za: szerokie grono doradców z dobrym wyszkoleniem dydaktycznym, międzynarodowe programy franczyzowe sprowadzone z zagranicy, narzędzia badawcze, różnorodne promocje, eleganckie materiały poszkoleniowe.

Przeczytaj moje prywatne subiektywne recenzje ze szkoleń Training Projects – tutaj oraz House of Skills – tutaj.

Jacka Santorskiego widziałam dwa razy – na Akademii Psychologii Przywództwa (bardzo dobre wystąpienie) i na Wyzwaniach HR w warszawskim hotelu Sheraton (na zaproszenie Pracuj.pl – tu już występ słabszy, niedopasowany z Henryką Bochniarz i nieco nudnawy, sztampowy).

Plusem prof. Santorskiego jest oczywiście wiedza psychologiczna. Drugim – zdolność niedominowania sceny, gotowość zapraszania do duetu kogoś jeszcze, z innym doświadczeniem, i budowania na tym synergii. Cenię też jego spokojne, obrazowe i proste tłumaczenie zawiłych zagadnień psychologii, oraz emocjonalną i społeczną dojrzałość, klasę osobistą i takt. Gdyby Jacek Santorski nie był psychologiem, byłby znakomitym dyplomatą.

Wartością dodaną jest jego uznane nazwisko i oczywiście książki, które z osobistą dedykacja może rozdać uczestnikom naszego spotkania.

Jednak Jacek Santorski ma też swoje minusy. Po pierwsze – jest w formie przekazu nieco monotonny, nieporywający, taki bardziej refleksyjny. Spodoba się seniorom z top managementu, ale nie młodym pistoletom, i nie w dynamicznej czy bardzo kreatywno – energicznej organizacji. Także jego prezentacje są nieco zbyt tekstowe, jakby staroświeckie – wizualnie sporo do poprawy.

Co nie zmienia faktu, że w całościowej ocenie, przy dobrze dobranej grupie docelowej i tematyce wystąpienia – jest jednym z lepszych polskich wykładowców.

Na tych podstronach znajdziesz zwięzłe oceny innych polskich trenerów przygotowane przez menedżerów i specjalistów personalnych, w forum dyskusyjnym poświęconym edukacji menedżerskiej i interpersonalnej:

Programy menedżerskie
Warsztaty sprzedażowe
Gry szkoleniowe
Szkolenia team building

Zaloguj się do serwisu i bądź na bieżąco z nowymi opiniami.
szkolenia-opinie.edu.pl to całkowicie bezpłatny serwis dla uczestników i organizatorów szkoleń , oraz przedstawicieli branży coachingu, nauki i rozwoju.  Portal ten ma charakter amatorski, nie służy marketingowi i reklamie. Na tej stronie niedopuszczalne są teksty dotyczące spraw politycznych i światopoglądowych,  wypowiedzi rasistowskie, materiały obsceniczne, itp..