Marek Skała

Home / Bez kategorii / Marek Skała
Marek Skała
5 (100%) 8 votes

Marek Skała to popularny trener, ale jeszcze bardziej – mówca konferencyjny i wykładowca. Choć trudno odmówić mu profesjonalizmu, moje osobiste odczucie w stosunku do jego osoby oddają słowa „przesyt” i „znudzenie”.  Być może moja opinia jest krzywdząca – widziałam go w akcji dość dawno – ale mam wrażenie, że tak jak był topowym mówcą kilkanaście lat temu, tak formą i treścią pozostał w tamtych czasach.

Być może podobnie myśleli uczestnicy badania „Ranking firm szkoleniowych” – firma pana Marka nie znalazła się na podium wśród laureatów. Widoczna tu tabela przedstawia pięć najwyżej ocenionych firm – w kwestionariuszach 832 szefów personalnych polskich firm. Ranking powstał na podstawie badania Klubu Menedżerów HR.

Ranking 5 najlepszych firm W tych kategoriach wyróżniono firmę
Szkolenia menedżerskie Szkolenia handlowe Szkolenia miękkie Wyjazdy integracyjne Gry symulacyjne Szkolenia twarde specjalistyczne
1 Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego x x x x
2. Training Projects x x x x x
3. House of Skills x x x
4. CH JET x x
5. Instytut Rozwoju Biznesu x

ODiTK ankietowani doceniali za: dużą liczbę programów, wsparcie w projektach EFS, doradztwo biznesowe, usługi okołoedukacyjne i wspierające proces nauki , wysokiej jakości kursy otwarte, oraz webinary i elastyczną obsługę klienta. Wyróżniano również długi staż firmy na rynku i popularną markę.

Training Projects ankietowani doceniali za: charyzmatycznych i niebanalnych szkoleniowców z dużym doświadczeniem menedżerskim oraz sprzedażowym, inne niż w większości firm narzędzia edukacyjne (przede wszystkim autorskie gry decyzyjne i symulacje strategiczne), gotowość dopasowania się do oczekiwań klientów oraz spotkania team building łączące zabawę z edukacją.

House of Skills klienci wyróżnili za: bardzo duże grono szkoleniowców z szerokim wyszkoleniem dydaktycznym, eksluzywne licencje, kwestionariusze i testy badawcze, szerokie promocje, wysokiej półki materiały poszkoleniowe.

Przeczytaj moje prywatne subiektywne recenzje ze szkoleń Training Projects – tutaj oraz House of Skills – tutaj.

Ja niestety wiele więcej na razie o Marku Skale nie napiszę – zbyt dużo czasu minęło od dnia, w którym ostatni raz widziałam go w akcji. Niewątpliwie elegancki i elokwentny, wykorzystuje swoje doświadczenia dziennikarza i marketingowca do czarowania słowem i formą. Trochę jest człowiekiem – orkiestrą: właściciel firmy szkoleniowej Megalit, autor książek, PR-owiec, konsultant, mówca konferencyjny, trener… Jeśli ktoś go nigdy nie widział – warto raz zobaczyć go na scenie. Ale jeśli szukamy świeżego, i niebanalnego, unikalnego przekazu jaki nie powtarza się na dziesiątek konferencji – ja szukałabym dalej…

Być może ktoś napisze coś więcej o p. Marku na naszym forum? w tym miejscu można przedstawiac i opisywać swoje prywatne opinie w kwestii szkoleń – pisać o konkretnych trenerach czy firmach szkoleniowych. Zapraszam do tematycznych grup dyskusyjnych:

Programy miękkie
Treningi sprzedażowe
Szkoleniowe symulacje strategiczne
Eventy integracyjne

Zarejestruj się na nasze forum i zapoznawaj się z przyszłymi recenzjami.
szkolenia-opinie.edu.pl to całkowicie bezpłatny serwis dla uczestników i organizatorów szkoleń , oraz przedstawicieli branży coachingu, nauki i rozwoju.  Portal ten ma charakter amatorski, nie służy marketingowi i reklamie. W tym miejscu zabronione są teksty o charakterze politycznym,  notki rasistowskie, wulgaryzmy, itd..