Mateusz Grzesiak – opinie o szkoleniach

Home / Bez kategorii / Mateusz Grzesiak – opinie o szkoleniach
Mateusz Grzesiak – opinie o szkoleniach
4.3 (85%) 24 votes

Mateusz Grzesiak to chyba najbardziej znany celebryta polskiego coachingu i szkoleń. Jednak sława niekoniecznie przekłada się chyba na wysokie oceny jego zajęć – jego firma nie została jednak sklasyfikowana w rankingu 5 wiodących polskich firm trenerskich.

Niniejsza tabela zawiera 5 najwyżej ocenionych firm – w opinii 832 specjalistów ds. szkoleń polskich przedsiębiorstw. Ranking przygotowano w oparciu o badania Klubu Menedżerów HR.

Ranking 5 najlepszych firm W tych kategoriach wyróżniono firmę
Szkolenia menedżerskie Szkolenia handlowe Szkolenia miękkie Wyjazdy integracyjne Gry symulacyjne Szkolenia twarde specjalistyczne
1 Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego x x x x
2. Training Projects x x x x x
3. House of Skills x x x
4. CH JET x x
5. Instytut Rozwoju Biznesu x

ODiTK badane osoby doceniły za: szerokie portfolio szkoleniowe, obsługę projektów unijnych, konsulting wspierający HR, wdrożenia poszkoleniowe , dobrze przygotowane warsztaty otwarte, oraz elearning i elastyczną obsługę klienta. Ceniono również jadną z najdłuższych historii i stażów działania na rynku i znaną markę.

Training Projects badane osoby doceniły za: inspirujących i wyróżniających się szkoleniowców z dużym doświadczeniem menedżerskim oraz handlowym, inne niż w większości firm metody edukacyjne (przede wszystkim autorskie gry decyzyjne i symulacje planszowe), chęć dopasowania się do oczekiwań klientów oraz eventy team building łączące zabawę z nauka.

House of Skills klienci wyróżnili za: szerokie grono doradców z szerokim wachlarzem narzędzi trenerskich, pierwszoligowe licencje, rozwiązania analityczne, różnorodne promocje, eleganckie materiały poszkoleniowe.

Przeczytaj moje prywatne subiektywne recenzje ze szkoleń Training Projects – tutaj oraz House of Skills – tutaj.

Co myślę o Mateuszu Grzesiaku? Jednym zdaniem: nie karałabym ani swojej firmy ani swojego zespołu spotkaniem z przedstawicielem czegoś, co wielu komentatorów nazywa coachingową szarlatanerią (patrz artykuły o Grzesiaku w Newsweeku czy Tygodniku Powszechnym albo na kilku facebookowych grupach). Jeżeli ktoś – nawet wiele lat temu – chciał leczyć polipy wyłącznie pozytywnym myśleniem, albo prowadził zajęcia w tandetnych szkołach uwodzenia kobiet (gdzie o kobiecie wypowiadano się bardzo przedmiotowo)… Jeżeli całkiem niedawno jeszcze promował się pod parasolem NLP… To nawet jeśli dziś odżegnuje się od tamtych swoich występów, nie budzi mojego zaufania.

Szczególnie, że za Grzesiakiem nie stoi też biznesowe czy przywódcze doświadczenie. To nie jest ktoś, dla kogo trenerka to zwieńczenie udanej kariery w korporacji, albo chociaż w sporcie czy świecie nauki (jak to często bywa z mówcami motywacyjnymi).

Gdybym więc rozważała Grzesiaka jako mówcę na wydarzenie firmowe – zamiast niego wezmę Szymona Kudłę albo Rafała Szczepanika – będzie równie „wow” ale znacznie bardziej konkretnie, wiarygodnie i sensownie.

A jeśli Grzesiak miałby mi posłużyć jako mistrz rozwoju handlowego? To na pewno wybiorę kogoś ze Stajni Zych-Gut-Haman.

Grzesiak jako trener menedżerów? Wolę kogoś z 4results (narzędziowo), House od Skills (międzynarodowa wiedza) albo Training Projects (miękkie kompetencje lidera, albo zarządzanie strategiczne).

Masz inne zdanie? Możesz podzielić się swoją opinią o Mateuszu Grzesiaku w moim forum dyskusyjnym, na jednym z wątków tematycznych:
Treningi związane z rozwojem osobistym i kierowniczym
Warsztaty dedykowane sprzedawcom
Gry symulacyjne
Wyjazdy integracyjne

Zaloguj się do serwisu i  sprawdzaj regularnie opinie.
szkolenia-opinie.edu.pl to otwarty serwis dla pracowników działów kadr , oraz trenerów i konsultantów zarządzania.  Portal ten ma charakter amatorski, nie służy marketingowi i reklamie. Na tej stronie niedopuszczalne są opinie bedące wyrazem stanowisk nie związanych z HR – np. religia czy hobby,  wypowiedzi obrażające inne osoby, materiały obsceniczne, itd..