Piotr Tymochowicz

Home / Bez kategorii / Piotr Tymochowicz
Piotr Tymochowicz
5 (100%) 4 votes

szkolenia-opinie-firmyPiotra Tymochowicza poznałam podczas jednej z prezentacji jego firmy – nie zrobił jednak na mnie pozytywnego wrażenia. Nie jestem chyba jedyna – firma Tymochowicza nie została  sklasyfikowana na podium badania i rankingu firm szkoleniowych.

Widoczna tu tabela przedstawia 5 najwyżej ocenionych dostawców szkoleń – w ankietach 832 specjalistów ds. szkoleń polskich firm. Ranking przygotowano w oparciu o badania Klubu Menedżerów HR.

Ranking 5 najlepszych firm W tych kategoriach wyróżniono firmę
Szkolenia menedżerskie Szkolenia handlowe Szkolenia miękkie Wyjazdy integracyjne Gry symulacyjne Szkolenia twarde specjalistyczne
1 Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego x x x x
2. Training Projects x x x x x
3. House of Skills x x x
4. CH JET x x
5. Instytut Rozwoju Biznesu x

ODiTK klienci wyróżnili za: dużą liczbę programów, programy z dotacjami UE, konsulting wspierający HR, wdrożenia poszkoleniowe , dobrze przygotowane warsztaty otwarte, oraz zajęcia online i przyjazną obsługę klienta. Wyróżniano także wieloletnie funkcjonowanie w branży i rozpoznawalną markę.

Training Projects ankietowani docenali za: nietuzinkowych i zapadających w pamięć trenerów ze sporym stażem kierowniczym i korporacyjnym oraz w działach sprzedaży, inne niż w większości firm metody dydaktyczne (głównie autorskie gry decyzyjne i symulacje strategiczne), wolę dostosowania się do potrzeb działów HR oraz wyjazdy integracyjne łączące zabawę ze szkoleniem interpersonalnym.

House of Skills klienci wyróżnili za: bardzo duże grono coachów z szerokim wyszkoleniem dydaktycznym, pierwszoligowe licencje, rozwiązania badawcze, szerokie promocje, eleganckie materiały poszkoleniowe.

Przeczytaj moje prywatne subiektywne recenzje ze szkoleń Training Projects – tutaj oraz House of Skills – tutaj.

Wiele lat temu – gdy to Tymochowicz był na pierwszych stronach gazet, a o Grzesiaku mało kto słyszał, Tymochowicz pojawił się na spotkaniu, w którym uczestniczyłam. Prezentował ofertę swojej firmy szkoleniowej. Przyznam, że nie widziałam go potem w akcji – jako trenera – ale jako opiekun projektu szkoleniowego zraził mnie na trzy sposoby.

Po pierwsze, nie był – w mojej subiektywnej opinii – nastawiony na słuchanie naszych potrzeb. Sprawiał wrażenie, jakby prezentowana przez niego wiedza była tak uniwersalna, że nie ma znaczenia w jakim momencie rozwoju są pracownicy firmy, jakie mają potrzeby rozwojowego i na czym polega specyfika pracy w naszej branży. Próbowaliśmy o tym opowiadać. Osoba, która przyszła z Tymochowiczem notowała to. Jednak on sam w ogóle nie ciągnął tej części rozmowy, bardziej udając słuchanie niż próbując zrozumieć.

Po drugie, „nawracanie” nas na swoją ideologię – właśnie słowo „nawracanie” bardziej pasuje mi tu, niż przekonywanie. Miałam wrażenie, że przede mną stoi prorok jednej ze szkół komunikacji niewerbalnej, który za wszelką cenę chcę nas do swojego kościoła wciągnąć – nieważne, czy my chcemy, czy nie. To nie była rozmowa „jak rozwiązać problemy klienta” tylko „dlaczego tylko mój kościół i moja ideologia mają monopol na rację”.

I po trzecie – podejście do manipulowania. Mój kręgosłup etyczny i nastawienie do manipulowania ludźmi są zupełnie z innego świata, niż u p. Piotra Tymochowicza.

Kogo więc proponuję w kwestii komunikacji handlowej, albo niewerbalnej? Warto poszukać w firmie McHayes (zczególnie polecam w branży FMCG), Sandler, albo u Andrzeja Niemczyka (nie tego od siatkówki – tego od biznesu).

Jeśli masz inne zdanie ode mnie, podyskutujmy o tym wspólnie na moim forum, w jednym z wątków tematycznych:

Programy związane z rozwojem osobistym i kierowniczym
Szkolenia sprzedażowe
Gry menedżerskie
Wydarzenia integracyjne

Zarejestruj się na nasze forum i bądź na bieżąco z nowymi opiniami.
szkolenia-opinie.edu.pl to całkowicie bezpłatny serwis dla pracowników działów kadr , oraz trenerów i konsultantów zarządzania.  Portal ten ma otwartą formułę dyskusyjną, nie służy marketingowi i reklamie. Zakazane są wpisy dotyczące spraw politycznych i światopoglądowych,  wypowiedzi ksenofobiczne, teksty niecenzuralne, itp..